Rekonštrukcia Ježišovej tváre

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

jezis_turin_miniV noci z utorka na stredu americká stanica The History Channel vysielala film „Pravdivá Ježišová tvár“ ukazujúci trojrozmernú tvár osoby z Turínskeho plátna.Skupina počítačových grafikov skúmala stopy krvi na Turínskom plátne a...

V noci z utorka na stredu americká stanica The History Channel vysielala film „Pravdivá Ježišová tvár“ ukazujúci trojrozmernú tvár osoby z Turínskeho plátna.

Skupina počítačových grafikov skúmala stopy krvi na Turínskom plátne. Ako hovorí jeden z nich, je presvedčený, že spolu so svojimi spolupracovníkmi, s pomocou najmodernejších technológií tvorenia obrazu, zrekonštruovali podobu Ježiša Krista.

Pozrite si najdôležitejší moment tohto filmu, ktorý sa ukázal na internete. Výsledok viac ako ročnej práce odborníkov ukazuje, že veda a náboženstvo sa pri Turínskom plátne stretávajú a že, veda potvrdzuje to, čo Cirkev učí, t.j. že Ježiš naozaj vstal z mŕtvych.

 

 

Počítačový obraz Ježiša môže mnohých prekvapiť, pretože nepripomína rozšírenú podobizeň Krista vychádzajúcu zo stôp na Turínskom plátne. Treba si uvedomiť, že Kristovo telo nebolo plátnom prikryté, ale bolo doňho zavinuté. Technológia počítačovej rekonštrukcie umožnila získať obraz doteraz najbližší k pravdivej podobe muža, ktorý bol ovinutý Turínskym plátnom.

Od 10. apríla do 23. mája 2010 turínska katedrála, po desaťročnej prestávke, umožní pútnikom z celého sveta uzrieť Turínske plátno na vlastné oči. Dňa 2. mája 2010 vystavenie plátna navštívi aj pápež Benedikt XVI.

 

 

Text: tl, zdroj: internet