Tak to máme opäť za sebou! Pobyt u minoritov v Levoči je pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou letných prázdnin.
Podľa prepočtov niektorých už 15. splav karloveskej farnosti sa uskutočnil v termíne 27. - 29. júna.
Na sviatok Navštívenia Panny Márie brat Martin navštívil spolubratov v ukrajinskom meste Ľvov.
V sobotu 28. júna, v deň liturgickej spomienky Nepoškvrneného Srdca preblahoslavenej Panny Márie rytieri a rytierky Nepoškvrnenej putovali do Litmanovej.
20. júna Svätý Otec Lev XIV. prijal v Klementínskej sále Apoštolského paláca členov 203. generálnej kapituly minoritov.
V nedeľu, 22. júna, sa uskutočnila piata jubilejná púť našej karloveskej farnosti.
V dňoch 17.-22.05.2025 sme putovali do Ríma s pútnikmi zo Spišského Štvrtka, Draviec, Bukovinky, Dlhých Stráži a Levoče.
Brat Tomáš Lesňák bol dnes opätovne zvolený na 6 rokov za asistenta generálneho ministra nášho rádu.
Už tradične v našej farnosti v mesiaci máj je slúžená svätá omša za jubilujúcich manželov, ktorí majú okrúhle výročie sobáša končiace sa 0 alebo 5.
Počas svätej omše v sobotu 31. mája o 11:00 v krakovskej Bazilike sv. Františka ho vysvätil lodžský pomocný biskup Piotr Kleszcz.
27. mája uplynulo 25 rokov od kňazskej vysviacky brata Romana Gažúra. Pripomenuli sme si to počas tzv. Dňa kustódie v Spišskom Štvrtku.
Karlovešťania a členovia spoločenstva Misia Máriina v rámci farských jubilejných nedieľ, 25. mája putovali do národnej svätyne v Šaštíne. Oproti doterajším púťam to bolo po prvýkrát, čo sme putovali autobusom a na bicykloch.